Infografika przedstawia zmianę organizacji ruchu na stacji Szamotuły z powodu zamknięcia peronu nr 1 oraz oddania do użytku peronu nr 2 od 27 listopada 2020 roku.

Zmiana organizacji ruchu na stacji Szamotuły

27 listopada 2020

Od 27 listopada 2020 r. na stacji w Szamotułach nastąpi tymczasowa zmiana w organizacji ruchu. Peron nr 1 zostanie wyłączony z użytku, a pasażerowie będą korzystać wyłącznie ze zmodernizowanego, dwukrawędziowego peronu nr 2. Tymczasowy peron nr 3 zostanie zlikwidowany.

Na peron nr 2 pasażerowie dojdą z budynku dworca przez tymczasowe dojście w poziomie torów. Jest one dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Zmodernizowany peron nr 2 jest oświetlony, znajdują się na nim nowe ławki, a całość pokrywa długa wiata, chroniąca przed opadami. Na peronie znajdują się także gabloty informacyjne, w których znajduje się aktualny rozkład jazdy. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych nawierzchnia peronu jest antypoślizgowa, wyposażona w ścieżki naprowadzające oraz ostrzegawczą linie dotykową, która ułatwi poruszanie się osobom niedowidzącym i niewidomym

Aktualnie na stacji trwa modernizacja przydworcowego peronu nr 1 oraz budowa nowego przejścia podziemnego. Docelowo, przejście podziemne zostanie wyposażone w windy, które będą obsługiwać perony i plac przydworcowy.

 

Infografika przedstawia zmianę organizacji ruchu na stacji Szamotuły.

Przejazd pod wiaduktem na ul. Składowej czasowo otwarty
W Stargardzie rozpoczęła się modernizacja wiaduktu kolejowego na ul. Składowej