Infografika przedstawia zmianę organizacji ruchu na stacji Szamotuły.

Zmiana organizacji ruchu na stacji Szamotuły

17 stycznia 2020

Od 17 stycznia 2020 r.  na stacji w Szamotułach nastąpi tymczasowa zmiana w organizacji ruchu. Peron nr 2 zostanie wyłączony z użytku, a pasażerowie będą korzystać z peronu nr 1 i tymczasowego peronu nr 3, który zlokalizowany jest w odległości ok. 300 m od budynku dworca.

Prowadzi do niego specjalnie wyznaczone, bezpieczne przejście wzdłuż torów, dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Peron jest oświetlony, znajdują się na nim ławki, megafony oraz gabloty informacyjne. Nawierzchnia peronu wyposażona jest w elementy dotykowe – ostrzegawczy pas dla osób niedowidzących i niewidomych. Nowy peron, o długości 300 m, jest dostosowany do czasowego użytkowania i przyjmowania wszystkich pociągów pasażerskich. Jego otwarcie umożliwiło zachowanie ciągłości obsługi pasażerskiej na stacji, w obu kierunkach.

Po zakończeniu prac na stacji pasażerowie będą korzystać z dwóch dwukrawędziowych, nowoczesnych peronów. Na obiektach, o długości 350 m każdy, będą długie wiaty oraz ławki, nowoczesne oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. Na perony podróżni dostaną się nowym przejściem podziemnym z windami.  

PLK podpisują umowy za 1,4 mld zł na linię Szczecin – Poznań
Stargard – rusza modernizacja wiaduktu nad ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego