Infografika przedstawia plan nowej organizacji ruchu na stacji Wronki. Schemat pokazuje jak pasażerowie mogą dostać się na peron nr 2 i peronu nr 2a.

Zmiana organizacji ruchu na stacji kolejowej Wronki od 4.05.2020 r.

4 maja 2020

W związku z modernizacją stacji kolejowej we Wronkach, od 4 maja br. zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Peron nr 1 znajdujący się przy budynku dworca i przylegający do niego tor nr 3 zostaną zamknięte. Dla pasażerów wyznaczone zostanie tymczasowe dojście do peronów 2a i 2. Podróżni dojdą do peronów od budynku dworca, wzdłuż ul. Dworcowej a następnie bezpiecznym dojściem w poziomie torów.

Docelowo, peron nr 1 zostanie zlikwidowany, a pociągi będą odjeżdżały z dwóch nowych peronów wyspowych. Już teraz podróżni korzystają z nowego peronu nr 2. Wkrótce rozpocznie się przebudowa peronu 2a. Po zakończeniu prac, dzięki wyższym peronom (0,76 m), wsiadanie i wysiadanie z wagonów będzie wygodniejsze. Nowe oświetlenie, monitoring i antypoślizgowa nawierzchnia oraz wiaty i ławki zagwarantują komfort oczekiwania na pociągi. Perony będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się, a linie prowadzące ułatwią poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym.

Budowane przejście podziemne z windami będzie wydłużone aż do ulicy Towarowej. Dzięki niemu pasażerowie zyskają wygodne dojście na perony, a mieszkańcy osiedla na Górce bezpieczne przejście do centrum miasta.

Czasowa zmiana organizacji ruchu w Rokietnicy i Pamiątkowie
Szybkie i wygodne podróże przez Wronki