Zdjęcie przedstawia gotowy peron, z którego odjeżdża pociąg na stacji Szamotuły.

Zamknięcie przejazdu kolejowo – drogowego w Szamotułach w ciągu drogi gminnej Kępa-Piaskowo w dniach 14-28.04.2020 r.

14 kwietnia 2020

W związku z modernizacją linii kolejowej E59 Poznań – Szczecin na odcinku Rokietnica – Wronki, prowadzoną przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zostanie zamknięty przejazd kolejowo-drogowy w ciągu drogi gminnej Kępa-Piaskowo. Zamknięcie nastąpi 14 kwietnia br. i potrwa do 28 kwietnia br. włącznie. Na czas prowadzonych prac dla kierowców wytyczony został objazd drogą wojewódzką nr 184, ul. Dworcową, ul. Sportową i ul. Lipową w Szamotułach.

Uwaga!!
Zmiany organizacji ruchu w związku z zamknięciem przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu drogi gminnej Kępa – Piaskowo została przedłużone i obowiązują do dnia 29.04.2020 r. Otwarcie przejazdu nastąpi 30.04.2020 r.

Zmiana organizacji ruchu w związku z zamknięciem przejazdu kolejowo-drogowego  w Szamotułach w ciągu drogi gminnej Kępa-Piaskowo w dniach 14.04 – 27.04.2020 r.

W I etapie modernizacji przejazdu kolejowo-drogowego wzmocniona zostanie konstrukcja podtorza oraz zamontowany nowy system odwodnienia. Docelowo, na przejeździe będzie wymieniona nawierzchnia drogowa i kolejowa oraz zamontowane nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Zmiana organizacji ruchu w związku z zamknięciem przejazdu kolejowo-drogowego  w Szamotułach w ciągu drogi gminnej Kępa-Piaskowo w dniach 14.04 – 27.04.2020 r.

Zaawansowane prace budowlane są prowadzone na stacji kolejowej w Szamotułach. Od stycznia br. pociągi odjeżdżają z peronu nr 1 i nowego, tymczasowego peronu zlokalizowanego ok. 300 m od budynku dworca. Trwa budowa peronu wyspowego i nowego przejścia podziemnego. Po zakończonej modernizacji pasażerowie będą korzystać z dwóch nowoczesnych peronów dwukrawędziowych.  Długie wiaty, wygodne ławki i nagłośnienie zwiększą komfort oczekiwania na pociąg, a jasne oświetlenie i monitoring sprawią, że na stacji będzie bezpieczniej. Perony będą wyższe, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na perony podróżni dostaną się nowym przejściem podziemnym z windami.  

Szybkie i wygodne podróże przez Wronki
Zmiana organizacji ruchu na stacji Stargard