Infografika przedstawia schemat objazdu dla samochodów pod wiaduktami na ulicy Powstańców Wielkopolskich oraz na ulicy Sierakowskiej we Wronkach na czas zmienionej organizacji ruchu, która planowo zakończyć się ma w drugim kwartale 2021 roku.

Kolejny etap modernizacji wiaduktów kolejowych we Wronkach

12 stycznia 2021

We Wronkach realizowany jest kolejny etap prac prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach modernizacji linii Poznań – Szczecin. W połowie grudnia ubiegłego roku zamknięte dla ruchu zostały wiadukty na ul. Powstańców Wielkopolskich i na ul. Sierakowskiej. Od 13 stycznia 2021 r., w drugim etapie prac na wiadukcie na ul. Sierakowskiej, ruch samochodów zostanie częściowo przywrócony, a od 19 stycznia rozpoczną się prace na przejeździe kolejowo-drogowym na drodze gminnej Samołęż-Stróżki.

Szczegółowe informacje o objazdach dostępne są na samorządowych stronach internetowych.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu modernizacji infrastruktury kolejowej we Wronkach od 15 grudnia ubiegłego roku zamknięty dla ruchu samochodowego jest wiadukt na ul. Powstańców Wielkopolskich. Z kolei od 21 grudnia zamknięty jest również przejazd pod wiaduktem na ul. Sierakowskiej.

13 stycznia rozpocznie się drugi etap modernizacji wiaduktu na ul. Sierakowskiej. Na czas prowadzonych prac zostanie zajęta jedynie część jezdni, a ruch samochodów pod wiaduktem będzie po jednym pasie jezdni. W czasie przebudowy chodników przejście będzie zamknięte dla pieszych.

W dniach 19.01. – 02.02.20121 r. prace budowlane będą prowadzone na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu drogi gminnej Samołęż – Stróżki.  Wymieniona będzie nawierzchnia torowa i drogowa, zostaną wykonane dojazdy do dróg i chodnik dla pieszych, a cały obiekt będzie oświetlony.  W tym czasie obiekt będzie zamknięty, a dla ruchu kołowego wytyczono objazdy ul. A. Mickiewicza i Poznańską we Wronkach.

Modernizacja wiaduktów i przejazdu kolejowo-drogowego związana jest z rozpoczęciem prac na drugim torze linii kolejowej Poznań – Szczecin. Zakończenie prac planowane jest w drugim kwartale 2021 r.

Infografika przedstawia schemat objazdu dla samochodów pod wiaduktami na ulicy Powstańców Wielkopolskich oraz na ulicy Sierakowskiej we Wronkach na czas zmienionej organizacji ruchu, która planowo zakończyć się ma w drugim kwartale 2021 roku.

Zmiana organizacji ruchu na przejeździe kolejowo-drogowym w Dolicach od 20.01.2021 r.
Poznań – Szczecin - będzie kolejowy bajpas dla sprawnych podróży