Kolejnych 5 nowych peronów między Szczecinem a Słonicami zachęca do podróży koleją

24 lutego 2022

Na odcinku Szczecin – Słonice udostępniono podróżnym kolejne nowe perony, m.in. w Morzycy, Ziemomyślu i Starym Klukomiu. Łącznie na odcinku Szczecin – Słonice zmodernizowano już 14 peronów na 10 stacjach i przystankach. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A umożliwia mieszkańcom wygodne i bezpieczne przejazdy, np. do pracy czy szkoły. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach instrumentu finansowego CEF. 

Nowe perony na trasie między Szczecinem a Słonicami zachęcają do podróży koleją.  Od ubiegłego roku pociągi odjeżdżają z nowych peronów m.in. w Szczecinie Zdunowo, Reptowie i Kolinie. Od lutego podróżni korzystają z kolejnych nowych peronów w: Dolicach, Morzycy, Ziemomyślu, Starym Klukomiu i Choszcznie.Wyższe platformy ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Są nowe ławki i wiaty. Jasne oświetlenie zwiększa bezpieczeństwo po zmroku. Komunikację na peronach ułatwiają antypoślizgowe nawierzchnie wraz ze ścieżkami naprowadzającymi dla osób niewidomych i niedowidzących oraz czytelne oznakowanie. Wszystkie obiekty dostosowywane są dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Wygodny dostęp do peronów zapewniają pochylnie, a na wybranych stacjach przejścia podziemne. 

Prace między Szczecinem a Słonicami są realizowane są w ramach modernizacji linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie. Projekt o wartości  ok. 2,7 mld zł  jest dofinansowany z instrumentu Unii Europejskiej „Łącząc Europę”.

Bezpieczniej na linii Poznań – Szczecin. PLK budują przejście pod torami w Kiekrzu
Lepsze podróże koleją między Poznaniem a Wronkami